недела, 21 јули 2024

Возеле и до 70 километри повеќе од дозволеното, МВР казни 230 возачи низ Македонија

Објавено на

часот

Сподели

Од нив, три возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а едно возило се движело со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. Како што денеска соопштија од МВР, притоа 160 возила ја пречекориле брзината во населено место, а 70 надвор од населено место.
 
Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови, велат од МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ