вторник, 23 јули 2024

Во Струмица малолетник силувал малолетничка

СВР Струмица поднесе кривична пријава против малолетник од Струмица, поради постоење сомневање за сторено кривично дело „силување на дете кое не наполнило 15 години“.

Објавено на

часот

Сподели

Пријавениот, во текот на месец март оваа година, на место викано „Чамефлик“, извршил обљуба врз малолетничка која претходно преку социјална мрежа ја повикал на средба.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ