петок, 19 јули 2024

Во сообраќајна несреќа повредени пет лица, сообраќајот на дел од патот Штип-Радовиш е во прекин

АМСМ соопшти дека доцна попладнево во прекин е сообраќајот на експресниот пат Штип – Радовиш. Прекинот е поради сообраќајна несреќа меѓу две возила во која се повредени пет лица.

Објавено на

часот

Сподели

Повредените се однесени во болница, а сообраќајот се одвива по стариот пат.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ