недела, 14 јули 2024

Во Скопје се вози и без дозвола, казнети 10 возачи

Објавено на

часот

Сподели

Како што соопшти утрово МВР, изречени се и шест мерки за користење мобилен телефон при возење, шест санкции за минување на затворен сигнал (црвено светло), осум мерки за непочитување на првенство на минување, пет санкции за непрописно престројување на возила…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ