вторник, 23 јули 2024

Во Скопје казнети се 125 возачи

Секторот за внатрешни работи Скопје вчера изрече вкупно 125 мерки, меѓу кои за возење без возачка дозвола 11 санкции, 12 мерки за користење на мобилен телефон при управување, пет мерки за некористење на сигурносен појас, 12 санкции за прекршоци што ги чинат возачи на мотоцикл…

Објавено на

часот

Сподели

МВР информира дека сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови и апелира до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да се зголеми безбедноста во сообраќајот.
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ