понеделник, 22 јули 2024

Во Приштина убиен маж кој возел автомобил со македонски таблички

Објавено на

часот

Сподели

Во текот на вооружениот напад е употребено автоматско оружје, калашњиков, калибар 7.62 милиметри.

Смртно настраданиот човек се наоѓал во автомобил со македонски регистарски таблички.

МКд.мк веднаш по добивањето на информацијата испрати прашање до Министерството за надворешни работи за потврда или демант на ваквата вест.

Одговорот ќе го објавиме веднаш штом добиеме потврда или демант на оваа информација.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ