недела, 21 јули 2024

Во пожар во штала во Росоман се запалиле 10 грла добиток

Вчера наутро во 7:55 часот во ОВР Кавадарци, К.Н. од село Крушевица, росоманско, пријавил дека во неговата штала во селото настанал пожар, при што биле опожарени бали детелина и слама и 10 грла добиток.

Фото: Пиксабеј

Објавено на

часот

Сподели

„Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијална противпожарна единица Кавадарци, а повредени лица нема. Увид на местото извршила увидна екипа од ОВР Кавадарци“, информираа од СВР Велес.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ