недела, 14 јули 2024

Во Охрид приведени две лица со дрога

Рано утрово охридската полиција ги приведе В.Н. (25) и А.Т. (22), двајцата од Скопје откако полицијата кај нив пронашла марихуана. При претресот извршен по добиена судска наредба во камп приколка во Охрид, што ја користел А.Т., полициските службеници пронајдоа и одзедоа марихуана, грендер и други предмети со остатоци од марихуана.

Објавено на

часот

Сподели

По целосно документирање на настанот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ