недела, 26 мај 2024

ВМРО-ДПМНЕ: Во позитивен дух продолжуваат средбите на работните групи со коалицијата Вреди

Објавено на

часот

Сподели

„При таквото раководење на идниот владин состав да се запазат договорените принципи на делување, силно динамизирање на ЕУ интеграции, бескрупулозна борба против корупцијата и криминалот и економски реформи за повисок животен стандард.

Беше договорено дека разговорите во позитивен дух ќе продолжат и во наредниот период“, се вели по денешната средба во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ