недела, 21 јули 2024

ВМРО-ДПМНЕ обвинува за сомнителни тендери на Клиниката за нефрологија

На Клиниката за нефрологија раководството се спрема за заминување или организацискиот директор до последен момент по секоја цена треба да реализира тендер за молерисување на ѕидовите, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ во денешното партиско соопштение.

Објавено на

часот

Сподели

„Со оглед дека на Клиника за нефрологија денеска, сабота, се молерисуваат ѕидовите кои веќе се молерисани пред извесен период прашуваме, за која фирма станува збор, за каква набавка, што сѐ опфаќа набавката и за која сума, дали се безбедни пациентите? Дали се постапува по процедурите предвидени со закон и дали се испочитувани насоките на Инпекторатот во вакви случаи?“, прашаа од ВМРО-ДПМНЕ.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ