вторник, 23 јули 2024

Винисиус ја зема легендарната седмица и Родриго си го промени бројот

Објавено на

часот

Сподели

Винисиус Жуниор ќе ја носи легендарната седмица на најдобриот фудбалер во историјата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо.

Тој број се ослободи со заминувањето на Еден Азар кој дојде како мега засилување, а си отиде како најголемо разочарување.

Нов број ќе одбере и Родриго кој во следната сезона ќе го носи бројот 11.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ