сабота, 13 јули 2024

Вичер тројката е деветта најпродавана игра на сите времиња

Објавено на

часот

Сподели

„Ова јасно ја покажува силата на франшизата и ние сме возбудени за претстојните проекти во „Witcher“ универзумот“, коментира шефот на CDPR Адам Кичински. 

За продажба секако придонесе објавувањето на триото издание за следната генерација на конзоли, што се појави на крајот на минатата година.

Како и да е, „The Witcher“ во моментов е деветтата најуспешна игра на сите времиња, зад неа е легендарниот „Pokemon Red/Blue/Yellow“ со 47,5 милиони продадени копии. „Minecraft“ се уште е на прво место, со продадени над 238 милиони примероци. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ