вторник, 23 јули 2024

Вардар почна со подготовките, најавени се осум нови засилувања

Најтрофејниот фудбалски клуб во Македонија, Вардар попладнево ги започна подготовките за новата сезона, тренерот Горазд Михајлов најави седум до осум нови засилувања.

Објавено на

часот

Сподели

„Црвено-црните“ ја направија првата прозивка во тренинг-кампот во Хиподром и ги започнаа подготовките за новата сезона во ПМФЛ.

Во скоро време ќе биде официјализирана новата сопственичка структура, новиот спонзор, а со тоа и новите амбиции во клубот.

Тренерот Горазд Михајлов најави дека ќе пристигнат седум до осум нови засилувања.

„Можеби малку доцниме со стартот на подготовките, но важно е да се има желба. Имаме нови спонзори, нови сопственици и заедно со нив и нашите „Комити“, ќе успееме да го вратиме клубот каде што припаѓа – на самиот врв“ – порача Горазд Михајлов.

„Не сакам да шпекулирам со имиња, но можам да потврдам дека сме во преговори со повеќе фудбалери и верувам дека ќе направиме респектабилен тим. Ни недостасуваат седум до осум нови играчи, за да има конкуренција на секоја позиција. Во тимот го имаме и Дарко Мицевски, кој се врати од повреда и кој ќе ни биде од голема помош“.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ