недела, 14 јули 2024
УХМР

Утре пак повремен пороен дожд и грмежи

Утре ќе се задржи променливо облачно време со повремен пороен дожд и грмежи, особено во источните делови од државава. Локално ќе има услови за краткотрајно невреме, информираат од УХМР.

Објавено на

часот

Сподели

Минималната температура ќе биде од 13 до 21, а максималната од 23 до 33 степени.

УХМР најавува дека за време на викендот времето ќе биде стабилно и потопло, а повторно дестабилизирање се очекува од вторник.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ