недела, 21 јули 2024
Време

Уште денеска посвежо, од утре пак топло

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно и посвежо во западните и крајните источни делови со локален пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен северен ветер.

Утре времето ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Дневните температури ќе достигнат до 35 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ