вторник, 23 јули 2024

УХМР: Уште утре посвежо време, од петок ќе биде особено топло

И утре времето ќе биде променливо облачно и посвежо, со локален пороен дожд, а од петок следува период на сончево време со мала до умерена олокална облачност, најавува УХМР.

Објавено на

часот

Сподели

Дневната температура ќе биде во пораст, а особено топло ќе биде во недела и во првите денови од идната седмица.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ