недела, 14 јули 2024

УЕФА покрена постапка против Мурињо за навреди кон судијата Тејлор

Објавено на

часот

Сподели

Судијата Ентони Тејлор не беше на потребното ниво, немаше изедначен критериум, а по мечот Жозе Мурињо го чекаше на паркингот и кон него упати серија навреди.

Многу поранешни судии сметаа дека поради тоа, фановите на Рома упатиле навреди кон судијата Тејлор и неговата фамилија.

УЕФА денеска објави дека против Мурињо почнала дисциплинска постапка и се очекува Португалецот да биде казнет.

Казни ќе добијат и двата клуба поради однесувањето на нивните навивачи, палење бакли и фрлање тврди предмети на теренот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ