недела, 21 јули 2024

УЕФА го избрка косовскиот новинар кој ги провоцираше српските навивачи на ЕП

Европската куќа на фудбалот (УЕФА) му ја одзема акредитацијата за следење на ЕП на косовскиот новинар Арлинд Садику поради провокацијата која ја направи кон српските навивачи.

Објавено на

часот

Сподели

За време на мечот меѓу Србија и Англија, косовскиот новинар кон трибината со српски навивачи, со рацете го правеше симболот на двоглав орел.

Србија упати жалба за непристојниот гест на Арлид Садику, а УЕФА откако го истражи случајот реши да го избрка новинарот од Европското првенство.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ