четврток, 18 јули 2024

Ученик истакнал знаме на Албанија во средно училиште во Велес

Објавено на

часот

Сподели

Во присуство на социјален работник со малолетникот бил извршен службен разговор, а знамето е одземено, информира портпаролот  на СВР Велес Билјана Ѓаковска.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок, најави Ѓаковска.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ