недела, 21 јули 2024

Уапсена тетовчанка, при претрес полицијата ѝ пронашла дрога

Полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје од СВР Тетово вчера ја лишиле од слобода С.М. од Тетово. При претрес во нејзиниот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, дигитална вага, дробилка и пари.

Фото: Архива

Објавено на

часот

Сподели

Како што информира денеска МВР, С.М. била приведена во полициска станица, додека нејзиниот син Б.М. го напуштил местото.

„По целосно документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави“, се вели во соопштението од МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ