вторник, 16 јули 2024

Тројца повредени во сообраќајка во Скопје

M.П. (27) е потешко, а Б.П. (49) била полесно повредена во сообраќајната нерсеќа што се случила вчера на улицата „Александар Урдаревски“ во Скопје. Патничко возило „фиат стило“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.П. (27) од село Кучевиште, скопско, излетало надвор од коловозот.

Објавено на

часот

Сподели

Во несреќата М.П. добила тешки телесни повреди, а сопатничката Б.П. и еден малолетен сопатник, двајцата од Кучевиште добиле телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ