четврток, 18 јули 2024

Тричковси останува на Кипар, потпиша со АЕЛ Лимасол

Поранешниот македонски репрезентативец, Иван Тричковси останува на Кипар, денеска потпиша едногодишен договор со АЕЛ Лимасол.

Објавено на

часот

Сподели

Иван Тричковски, по осум години во АЕК Ларнака, се раздели со клубот по крајот на сезоната, но летово нема да замине од Кипар.

Македонецот го одбра АЕЛ Лимасол за нова дестинација и денеска стави потпис на едногодишна соработка.

Искусниот напаѓач пристигнува како големо засилување, откако во редовите на АЕК Ларнака одигра 278 натпревари, даде 138 погодоци, а запиша и 29 асистенции.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ