четврток, 25 јули 2024

Трета жртва во сообраќајката на автопатот Штип-Миладиновци

Објавено на

часот

Сподели

Во судир меѓу две возила на лице место загинаа 15 годишно девојче и 62 годишна жена. Бројката на жртви во сообраќајната несреќа е три, а во моментов во штипската Клиничка болница се хоспитализирани четворица повредени патници.

Сообраќајот на оваа делница од Штип до клучката кај Кадрифаково е во прекин и сообраќајот се одвива по стариот регионален пат.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ