вторник, 16 јули 2024

Трагедија во Шпанија: Почина навивач од срцев удар на мечот меѓу Гранада и Билбао!

Трагичен настан се случи на натпреварот од Ла Лига меѓу Гранада и Атлетик Билбао, навивач почина на трибините од срцев удар, мечот нема да се доигра.
 

Објавено на

часот

Сподели

Атлетик Билбао дојде во водство со гол на Ињаки Вилијамс, а неколку минути подоцна се случи непријатна ситуација, навивач имал срцев удар на трибините.

Медицинските екипи се обиделе веднаш да го реанимираат, но обидите биле неуспешни, тој починал.

Натпреварот е прекинат и нема да се доигра денеска.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ