четврток, 25 јули 2024

Тотнем им се врати на победите, триумф над Њукасл (ВИДЕО)

Тотнем пет меча по ред не знаеше за победа, денеска го совлада Њукасл со убедливи 4-1.
 

Објавено на

часот

Сподели

Во денешниот меч тимот на Анге Постекоглу влезе со серија од четири порази и едно реми.

Ришарлисон кој често е критикуван поради лошата реализација, денеска даде два гола. По еднаш погодија Удоги и Сон.

Њукасл преку Жоелинтон во судиското продолжение успеа да постигне почесен гол.

По 16 кола Тотнем е петто место, Њукасл е седми со четири бода помалку.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ