сабота, 20 јули 2024

Тиквеш против тим од Исланд, Шкендија ќе игра со Ерменци во Конференциската лига

Македонските претставници во квалификациите од Конференциската лига, Тиквеш и Шкендија ги добија своите противници.

Објавено на

часот

Сподели

Шкендија беше носител во ждрепката, за противник го доби ерменскиот Ноах, тетовскиот тим вториот меч ќе го игра на домашен терен.

Тиквеш кој не беше носител, во првиот меч ќе го пречека Бреидаблик од Исланд, а потоа ќе игра на гостински терен.

Првите натпревари се закажани за 11 јули, додека реванш дуелите се седум дена подоцна.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ