вторник, 16 јули 2024

Тешко повредена жена, обид за прикривање на возилото

Вчера во сообраќајна несреќа тепо била повредена Н.П. (70) од Зубовце откако во неа, на регионалниот пат Гостивар– село Градец, кај село Врапчиште, удрило патничко возило „голф“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од А.М. (29) од село Врапчиште.

 

Објавено на

часот

Сподели

Во врска со настанот, во 20:30 часот во село Врапчиште, гостиварско, полициски службеници од ОВР Гостивар ги лишиле од слобода С.М. (44) и А.М. (40) од истото село, поради сомневање дека се обиделе да го прикријат возилото кое учествувало во сообраќајната несреќа. По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ