недела, 21 јули 2024

Тешко повредена малолетничка во сообраќајка во Скопје

Констатирани се тешки телесни повреди кај малолетното девојче кое вечерва беше удрено од возило кај бензинската пумпа „Лукоил“, на булевар „Србија“ во Општина Аеродром, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Објавено на

часот

Сподели

Попладнево на булеварот „Србија” спроти бензинска пумпа патничко возило „пасат” со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.Л. удрило во малолетен пешак. Во несреќата малолетничката се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза”, каде била пренесена за укажување на лекарска помош, информираат од МВР. Оттаму исто така велат дека продолжува увидот од страна на екипа на СВР Скопје. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ