недела, 21 јули 2024

Тешко повреден велосипедист во село Марино

Велосипедист е тешко повреден кога врз него удрил автомобил на улица во скопското село Марино.

Објавено на

часот

Сподели

„Вчера во 18.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.531 во село Марино, Општина Илинден, патничко возило марка форд фиеста со скопски регистарски ознаки, управувано од З.Ј.(56) од Марино, удрило во велосипед управуван од Д.Ј.(66) од Скопје. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот констатирани во Градската општа болница ‘Св.Наум Охридски’ Скопје. За настанот бил известен јавен обвинител. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје“, информираат од МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ