сабота, 13 јули 2024

Тешко повреден велосипедист во Охрид, предизвикувачите на несреќата побегнале од местото на настанот

Објавено на

часот

Сподели

Како што соопшти МВР, сообраќајната несреќа се случила во рано утрото пред осум часот на улицата „Питу Гули“ во Охрид.

Во несреќата, со тешки телесни повреди се здобил малолетниот охриѓанец, кои му биле констатирани во Специјалната болница „Св.Еразмо“ во Охрид.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Охрид. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ