сабота, 13 јули 2024

Тешко повреден параглајдерист од Германија

Вчера во ОВР Крушево било пријавено дека во Итната медицинска помош бил донесен германскиот државјанин Ф.Е., со повреди здобиени при летање со параглајдер.

Објавено на

часот

Сподели

Тој бил пренесен во Градска болница во Прилеп, каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ