недела, 14 јули 2024

Тешко повреден моторџија од Австрија

Вчера во полициската станица Свети Николе било пријавено дека на локалниот пат од место викано Преодски ливади кон регионален пат пред место викано Мездра, М.Р.(66) од Австрија, управувајќи мотоцикл „хонда“ со австриски национални ознаки, изгубил контрола и паднал.

Објавено на

часот

Сподели

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, констатирани во Клиничката болница Штип, велат oд МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Свети Николе.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ