вторник, 16 јули 2024

Спроведен криминалец кој треба да издржува затворска казна

МВР соопшти дека е пронајден и лишен од слобода криминалец кој треба да издржува казна затвор во траење од 5 години.

Објавено на

часот

Сподели

„Ноќеска во 3.30 часот во с.Шишево, скопско, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Џ.С.(25) од с.Шишево. Тој бил баран по централна потерница врз основа на судска наредба за издржување казна затвор од пет години и 11 месеци за сторени повеќе кривични дела – тешка кражба по член 236 и за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори по член 215 од Кривичниот законик. Лицето e спроведенo во полициската станица Ѓорче Петров за понатамошна постапка, по што ќе биде спроведено во надлежната казнено – поправна установа за издржување на казната“.. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ