сабота, 13 јули 2024

Спировски се врати во Македонија, потпиша за Струга

Актуелниот македонски шампион, Струга го промовираше Стефан Спировски како ново засилување за следната сезона.

Објавено на

часот

Сподели

Македонскиот репрезентативец претходно настапуваше за Пелистер, Работнички и Вардар од каде замина во странство каде играше за Борац, Берое, Фенерцварош, АЕК Ларнака, МТК Будимпешта, Пјуник и Етникос. Тој има 55 настапи за македонската репррезентација.

Струга создава тим за настап во квалификациите од Лигата на шампионите, пред Спировски се засили со Кире Ристевски, Стефан Јевтовски, Арби Воша, Дујмовиќ и Такахара.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ