среда, 24 јули 2024

Спасено мече заглавено на дрво во Маврови Анови

Утрово, по повик од Центарот за управување со кризи, ренџерите на Националниот парк Маврово спасиле заглавено мече на дрво во двор на викендица во Маврови Анови.

Објавено на

часот

Сподели

Мечето најверојатно исплашено од лаењето на бездомните кучиња успеало да им избега и да се качи на дрвото. Откако ренџерите ги избркале кучињата, мечето само се симнало од дрвото и отрчало кон блиската шума, информираат од ЦУК.
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ