вторник, 23 јули 2024
Време

Сончево и топло, утре дожд

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Во текот на ноќта ќе има локална појава на невреме со пороен дожд, грмежи, силен ветер и град. УВ индексот ќе биде 9.Во Скопје сончево и многу топло, со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Во текот на ноќта во делови од котлината ќе има услови за локална појава на невреме со пороен дожд, грмежи, силен ветер и град.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје сончево и многу топло, со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Во текот на ноќта во делови од котлината ќе има услови за локална појава на невреме со пороен дожд, грмежи, силен ветер и град.

Утре времето ќе биде променливо облачно, на повеќе места нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со интезивен пороен дожд, силен ветер и град. Дневните температури ќе се движат од 27 до 35 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ