среда, 24 јули 2024
Време

Сончево и топло со температури до 36 сепени

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне, претежно во планинските подрачја ќе има локална појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 18, а максималната ќе достигне од 25 до 36 степени. УВ индекњсот ќе биде 8.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Минималната температура ќе се спушти до 16, а максималната ќе достигне до 35 степени.

Од средината на следната седмица нашето подрачје ќе потпадне под влијание на нов топол бран и времето ќе биде стабилно и многу топло.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ