недела, 14 јули 2024
Време

Сончево и топло со темепартури до 40 степени

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево со мала локална облачност и многу топло со слаб до умерен северен ветер. УВ индексот ќе биде 9.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје сончево и многу топло со мала облачност и со слаб ветер од северен правец.

Утре времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Попладне облачноста ќе се зголеми. Дневните температури ќе се движат од 33 до 39 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ