недела, 21 јули 2024
Време

Сончево и топло

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. УВ индексот ќе биде 8.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Утре времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локална појава на нестабилност со повремен пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на краткотрајно невреме. Дневните температури ќе се движат од 27 до 35 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ