сабота, 13 јули 2024
Време

Сончево и многу топло, попладне облачно и дожд

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје сончево и многу топло со мала до умерена облачност, а попладне во делови од котлината со услови за појава на пороен дожд со грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

д

Утре времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Попладне на места ќе биде нестабилно со локален пороен дожд со грмежи, локално во форма на невреме. Ќе дува слаб до умерен ветер, во северните делови од северен, а во јужните од јужен правец. 

Во Скопје сончево и многу топло со мала до умерена облачност, а попладне во делови од котлината со услови за појава на пороен дожд со грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Дневните температури ќе се движат од 29 до 39 Целзиусови

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ