недела, 14 јули 2024
Време

Сончево и многу топло

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло, попладне со мала до умерена локална облачност. УВ индексот ќе биде 9.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје сончево и многу топло, попладне со мала до умерена облачност.

Утре времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на невреме со пороен дожд, грмежи, силен ветер и град. УВ индескот ќе биде 9, а дневните температури ќе достигнат до 39 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ