недела, 14 јули 2024
Време

Сончев и топол викенд

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. УВ индексот ќе биде 8.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје, сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.

И утре времето ќе биде претежно сончево и топло со слаб ветер од променлив правец. УВ индексот ќе биде 9, а дневната температура ќе достигне до 38 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ