недела, 21 јули 2024

Со над 25 тони вода ставен под контрола пожарот во кичевско (ВИДЕО)

Пожарот што вчера избувна во атарот на селото Цер, кичевско е ставен под контрола, информираше попладнево МВР.

Фото: Архива

Објавено на

часот

Сподели

„Денеска хеликоптер Бел-412 од Одделот за воздухопловни единици на МВР дејствуваше на пожарот во атар на село Цер, општина Кичево. Хеликоптерот исфрли над 25 тона вода и во координација со силите на терен пожарот е ставен под контрола“, информмираше МВР.
Со тоа е стопиран кракот што се наближуваше да зафати букова шума.
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ