сабота, 20 јули 2024

Со над 20 тони вода се гасеше пожар во Кичевско (ВИДЕО)

Хеликоптер Бел-412 од Одделот за воздухопловни единици на МВР, по добиено барање од Центарот за управување со кризи (ЦУК), денеска дејствуваше на пожарот на отворено во атарот на село Цер, општина Кичево.

Објавено на

часот

Сподели

Како што соопшти Министерството за внатрешни работи, хеликоптерот исфрли над 20 тона вода и го стопира кракот што се наближуваше да зафати букова шума.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ