петок, 19 јули 2024

Снегот го одложи мечот меѓу Баерн Минхен и Унион Берлин

Објавено на

часот

Сподели

Во овој дел од Германија за нецели 12 часа паднало скоро половина метар снег кој создаде големи проблеми. Поради тоа одложен е дуелот меѓу Баерн и Унион Берлин.

Во прекин е и јавниот превоз во Минхен, тоа е дополнителна причина за одложување на мечот бидејќи голем дел од навивачите не би можеле воопшто и да стигнат на мечот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ