недела, 21 јули 2024

Службено лице земал мито од 2.000 денари и добил кривична пријава

Објавено на

часот

Сподели

По добивањето на пријавата, преземени се соодветни мерки и активности и И.Ф. на 30 ноември е лишен од слобода, а од страна на Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди ќе биде поднесен и предлог за дисциплинска постапка и отстаранување од работното место до нејзиното завршување.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ