четврток, 25 јули 2024

Словенецот му одговори на Вучиќ: Веројатно е разочаран, па знае колкава ми е платата

Бекот на словенечката репрезентација, Жан Карничник се јави откако претседателот на Србија, Александар Вучиќ го спомна во коментар по елиминацијата на српската селекција.

Објавено на

часот

Сподели

Жан Карничник е стрелецот на голот за Словенија на мечот со Србија. За него Вучиќ рече дека примиле гол од играч на Целје кој има плата од 5.000 евра.

Сега се огласи и самио Карничник кој низ смеа го прокоментира Вучиќ.

„Секако дека го слушнав тоа, кружи таа снимка. Можам само да го поздравам. Верувам дека е разочаран, па можеби затоа знае колкава ми е платата. Повеќе од тоа не можам да додадам“, рече репрезентативецот на Словенија.

За разлика од Србија, Словенија уште е на Европското првенство, тие во понеделник од 21 часот играат осминафинале против Португалија.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ