петок, 19 јули 2024

Скопска премиера на претставата „Драги уметници“ на театар „Чекори“

Објавено на

часот

Сподели

Улогите ги толкуваат  Марко Џамбазоски, Даниел Гочевски, Никола Кузманоски, Тамара Стојановска, Никола Димевски, Давид Димоски и Михаил Митевски.  Пред десетина дена претставата за првпат беше изведена на фестивалот ДАФ во Кочани, каде што освои три награди.
 
 
Театарот се наоѓа во скопската населба Автокоманда, во склоп на Домот на култура Димитар Влахов. Претставата е со почеток во 20 часот, билети може да се набават на самиот влез, пред почеток на претставата, по цена од 150 денари. 
 
 
Со своето 49 годишно постоење  „Чекори“ е најстариот алтернативен театар во Македонија.  
  •  

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ