вторник, 23 јули 2024

Силен ветер во Кина крена луѓе во воздух (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Вработените се обиделе да се држат за столбовите од стреата за да не ги однесе ветрот, но потоа налетот на ветер некои од нив ги подигнува неколку метри во воздух заедно со стреата. Еден вработен ветрот го фрлил на покривот на ресторанот.

Во неделата Канцеларијата за итни случаи на округот Јилинг потврди дека сите повредени се пренесени во болница и дека се работи за полесни повреди.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ