среда, 24 јули 2024

Се изврте цистерна на автопатот Градско-Велес, сообраќајот се пренасочува по стариот пат

На автопатот Градско-Велес кај Дади Петрол, попладнево во 16 часот, се случила сообраќајна незгода во која се извртела цистерна, соопшти АМСМ.

Објавено на

часот

Сподели

Поради сообраќајката, сообраќајот е пренасочен и ќе се одвива по стариот пат, посочуваат од АМСМ.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ